newssmartfonyWiadomość główna

Plotki: HTC pracuje nad nowym, 5-calowym smartfonem M7?

HTC najwyraźniej nie lubi marnować czasu. Doniesienia na temat kolejnych urządzeń tajwańskiej firmy, które wkrótce mają trafić do sprzedaży zalewają nas ostatnio właściwie z każdej strony. I wygląda na to, że prędko nie ustaną. Według najnowszych, całkowicie nieoficjalnych informacji – już na początku przyszłego roku na rynku ukaże się nowy, 5-calowy smartfon HTC o tajemniczej nazwie: M7.

Zgodnie z doniesieniami przynajmniej kilku cenionych portali branżowych nowy flagowiec HTC będzie dysponować dużym, 5-calowym ekranem o popularnej ostatnimi czasy rozdzielczości Full HD, wydajnym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) oraz zupełnie przyzwoitą, 13-megapikselową kamerą. Wszystko to zamknięte w jednobryłowej, aluminiowej obudowie i funkcjonujące z pomocą najnowszego Androida 4.2 Jelly Bean (ewentualnie 4.1 – OS pozostaje na razie tajemnicą). Choć nie mamy żadnej pewności, czy rzekoma specyfikacja smartfona znajdzie jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości – istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że wyświetlacz HTC M7 będzie wierną kopią ekranu świeżo powstałego Droida DNA (co jest w sumie bardzo dobrą wiadomością – to, przynajmniej na papierze, kawał naprawdę solidnego sprzętu). Zobaczymy.

Kiedy możemy spodziewać się jakiegoś oficjalnego potwierdzenia tych doniesień? Według ich źródeł – HTC zamierza zaprezentować swoje nowe dzieło już w pierwszym kwartale 2013 roku, tuż przed planowaną premierą (potencjalnie hitowego) Samsunga Galaxy S IV. A skoro tak – niewykluczone, że M7 zostanie pokazany już w trakcie zbliżającej się wielkimi krokami, lutowej konferencji Mobile World Congress. Zobaczymy. Póki co, poziom medialnych informacji dobrze podsumowuje fakt, że tak na dobrą sprawę nikt nie ma pojęcia czy M7 to jedynie kodowa, czy już ostateczna nazwa nowego flagowca HTC (swoją drogą – mocno średnia).

Jak tylko dowiemy się czegoś nowego w tej sprawie – damy wam znać

[SlashGear]

podobne treści