news

Plotki: Nowe Nexusy już w tym miesiącu

Zazwyczaj kiedy producenci wprowadzają na rynek swój nowy flagowiec, organizowana jest oficjalna konferencja. Do tej zasady stosują się Apple, Samsung i inne firmy, ale wydaje się, że nie obowiązuje ona w przypadku urządzeń z serii Nexus, które po prostu pojawiają się w ofercie Google. Ale to może się już niebawem zmienić.

Jak donosi CNET, powołując się na własne źródła mające podobno wiedzę na temat planów giganta, Google przygotowuje specjalną konferencję, na której ma zamiar oficjalnie zaprezentować dwa nowe smartphone’y z serii Nexus. Według informacji portalu ma się ona odbyć 29 września w San Francisco.

Prezentowanymi urządzeniami mają być oczywiście Nexusy przygotowywane przez LG oraz Huawei. Pierwszy z wymienionych producentów współpracował już z Google nad urządzeniami Nexus 4 i Nexus 5, dla Huawei jest to jednak debiut w tej roli. Według plotek, jakie od jakiegoś czasu można znaleźć w Sieci, nowe urządzenie przygotowywane przez Huawei będzie wyposażone w ekran o przekątnej 5,7 cala, czytnik linii papilarnych oraz układ Snapdragon 820, który jeszcze nie zadebiutował na rynku. Całość ma być zamknięta w metalowej obudowie. Urządzenie przygotowywane przez LG ma być trochę mniejszą wersją pokazowego smartphone’a Google i, jeśli wierzyć plotkom, będzie wyposażone w procesor Snapdragon 810. Można spodziewać się, że oba urządzenia działać będą pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

Zdjęcie: Flickr/TechStage

podobne treści