news

Plotki: Nokia 8 zadebiutuje w przystępnej cenie

Nokia 8 ma zostać oficjalnie zaprezentowana za trochę ponad dwa tygodnie. Dość dużo już o niej wiadomo, ale teraz pojawiły się kolejne plotki na temat jej ceny. Jeśli się potwierdzą, możemy otrzymać flagowca w naprawdę przyzwoitej cenie.

Wracająca na rynek konsumencki dzięki HMD Global Oy marka Nokia musi się czymś wyróżnić. Czy będzie to cena? Tak zdają się sugerować najnowsze doniesienia dotyczące Nokii 8, flagowca, który ma zostać zaprezentowany w Londynie 16 sierpnia. Urządzenie ma być wyraźnie tańsze niż produkty konkurencji należące do tej samej kategorii.

Według wcześniejszych przecieków, cena Nokii 8 miała zostać ustalona na 590 euro. Przynajmniej w Skandynawii. Teraz okazuje się, że na stronach rumuńskiego oddziału Vodafone dostrzeżono ten model w cenie 517 euro.

Jeśli w naszej części świata Nokia 8 rzeczywiście ma kosztować równowartość około 520 euro, będzie to naprawdę dobra alternatywa. Przynajmniej na papierze. Konkurencyjne flagowce, jak Samsung Galaxy S8 czy LG G6, debiutowały w cenach znacznie wyższych, nie raz przekraczających równowartość 700 euro.

Będziemy jedna musieli jeszcze trochę poczekać by przekonać się, czy rzeczywiście HMD Global Oy chce wskrzesić Nokię przy pomocy urządzeń z bardzo dobrymi podzespołami w atrakcyjnych cenach.

Zdjęcie: Flickr/Erkka P

podobne treści