newssprzętWiadomość główna

Plotki: Nintendo pracuje nad konsolą Wii Mini?

Minimalizm górą? Świeżo po głośnej premierze konsoli Wii U, Nintendo może szykować dla nas całkiem interesującą niespodziankę. Według najnowszych doniesień portalu Nintendo World Report, japońska firma chce wypuścić na rynek, i to niebawem, miniaturowy wariant podstarzałej konsoli Wii.

Zgodnie z obecnymi trendami, urządzenie będzie ponoć nazywać się – co chyba nie stanowi dla nikogo żadnej niespodzianki – Nintendo Wii Mini. I tak po prawdzie – nie wiemy dużo więcej. Źródłem informacji uzyskanych przez portal jest podobno (jak zresztą zwykle) zaufany pracownik któregoś z głównych sprzedawców detalicznych współpracujących z Nintendo. No, ale skoro nie znamy właściwie żadnych szczegółów – warto podejść do jego doniesień ze sporym dystansem.

W każdym razie, źródło portalu utrzymuje, że miniaturowa wersja konsoli Nintendo Wii ukaże się na rynku już 7 grudnia tego roku, czyli w okresie największego szału zakupowego związanego ze świętami. W zestawie – wraz z konsolą – sprzedawane będą dobrze znane z jej pełnowymiarowego wariantu, standardowe akcesoria: kontroler Wii Remote Plus, nunchuk i listwa czujnikowa (sensor bar). Póki co – nie znamy jednak ewentualnej ceny urządzenia. Według pierwszych spekulacji – powinna ona zakręcić się w okolicach 150 dolarów.

Co myślicie – istnieje sens tworzenia miniaturowej wersji konsoli, która sama z siebie jest w sumie raczej niewielka? (No i dużo gorsza nowszego Wii U?)

[SlashGear]

podobne treści