krótka piłkatablety

Plotki: Nexus 9 od HTC na pierwszym zdjęciu

Do zapowiadanej przez media premiery nowych gadżetów z flagowej rodziny Google pozostały zaledwie dwa tygodnie, co oznacza, że nadchodzące dni powinny przynieść nam odpowiedzi na garść pytań dotyczących ich potencjalnego wyglądu czy specyfikacji. Tradycyjny już festiwal nieoficjalnych doniesień w tej sprawie otworzył wczoraj twitterowy plotkarz upleaks, który opublikował na swoim profilu na Twitterze pierwsze zdjęcie Nexusa 9 sygnowanego logiem HTC.

Załączona powyżej grafika to prawdopodobnie jedyna z dostępnych obecnie fotografii urządzenia, która nie jest renderem przygotowanym przez najrozmaitsze media. Całość, choć raczej uboga w szczegóły, zawiera kilka interesujących informacji na temat szeroko pojętego designu gadżetu, ujawniając możliwe umiejscowienie slotu słuchawkowego, lampy LED oraz jego modułu fotograficznego. Jak twierdzi sam autor wycieku, wszystko to – wbrew doniesieniom Android Police – zostanie zamknięte w zgrabnej obudowie z matowego plastiku, znanej chociażby z Nexusa 5 LG.

Gwoli przypomnienia, według większości dotychczasowych prognoz nowy tablet Google i HTC zostanie wyposażony w średni, 8,9-calowy ekran o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2080 na 1440 pikseli (281 ppi), 2 gigabajty RAM-u, aparat frontowy 3 MPx, 8-megapikselową kamerę główną z optyczną stabilizacją obrazu oraz moduł LTE i 16 bądź 32 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Według Android Police, całość – zależnie od wybranego wariantu – powinna kosztować od 400 do 500 dolarów w sprzedaży wolnej od dodatkowych umów z operatorami. Z dokumentów opublikowanych jakiś czas temu przez Nvidię wynika, że urządzenie powinno trafić do sklepów jeszcze przed końcem tego roku.

Biorąc pod uwagę ilość i generalną zbieżność większości doniesień w tej sprawie, wydaje się, że nowy Nexus nie ma już chyba przed nami praktycznie żadnych tajemnic. Wszystko ma wyjaśnić się już w połowie października.

Źródło: upleaks via Gizmodo.com

podobne treści