ciekawostkinewssprzęt

Plotki: Microsoft płaci vlogerom za pozytywne recenzje konsoli Xbox One?

Wygląda na to, że kampania promocyjna Xboxa One wkroczyła w dość grząskie rejony Internetu. Jak donosi redaktor serwisu Ars Technica, Kyle Orland, gigant z Redmond dodatkowo opłaca vlogerów, którzy pozytywnie zrecenzują nową konsolę Microsoftu.

Nius wypłynął na powierzchnię za sprawą jednego z menadżerów kanału brytyjskiego oddziału serwisu Machinima, który ujawnił na Twitterze, iż partnerzy portalu mogą zarobić dodatkowe 3 dolary za każdy tysiąc wyświetleń filmiku, jeśli tylko znajdzie się w nim przynajmniej 30-sekundowa, pozytywna wzmianka na temat konsoli Xbox One. Każdy vloger, który liczył na bonusowe zyski musiał oznaczyć swój materiał tagiem „XB1M13”. Tym niemniej, zaledwie kilkaset z nieco ponad 6,5 tysiąca klipów opatrzonych wspomnianym tagiem faktycznie odwołuje się do kampanii Machinimy, co sugeruje, iż Microsoft nawiązał współpracę z co najmniej paroma innymi serwisami tego typu.

Niestety, zarówno nadmieniony tweet, jak i YouTube’owy kanał pracownika Machinimy zostały już usunięte z sieci.

Szkoda, bo przecież stanowiły żywy dowód na to, iż każda pozytywna wzmianka na temat Xboxa One jest dla giganta z Redmond na wagę złota.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści