krótka piłkanewsvideo

Plotki: Menu start Windowsa 9 ukazane na kolejnych klipach wideo

Wygląda na to, że mamy do czynienia z solidnym wysypem informacji na temat interfejsu nowego Windowsa 9. Zaledwie kilkanaście godzin po publikacji całej serii screenshotów przedstawiających design nowej odsłony flagowego OS-u Microsoftu, do sieci trafił pierwszy klip wideo ukazujący menu start, które ma powrócić do żywych wraz z nadejściem kolejnej wersji systemu.

Materiał, udostępniony przez tę samą grupę, która stała ponoć za wczorajszym wyciekiem grafik, ujawnia wygląd menu zaimplementowanego w wersji Technical Preview Windowsa 9. Tak jak mogliśmy się tego spodziewać, z materiału wynika, że odrodzone menu start zostanie podzielone na dwa osobne bloki składające się z dość tradycyjnej listy aplikacji oraz kafelków będących od samego początku symbolem interfejsu Modern. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, całość zdaje się stanowić dość harmonijny miks rozwiązań ze starszych i absolutnie najnowszych wersji OS-u, który może okazać się w miarę zadowalającym kompromisem między tradycją, a innowacyjnością. Zobaczymy.

Oczywiście, póki co nie wiemy czy taki, a nie inny wariant menu rzeczywiście stanie się częścią nowego Windowsa 9. Po pierwsze, istnieje pewna, choć niewielka szansa, że wszystkie nieoficjalne doniesienia w tej sprawie okażą się zwyczajnie fałszywe, a po drugie – wciąż ulega on przecież najrozmaitszym poprawkom nanoszonym przez twórców systemu, co oznacza, że ostateczna wersja menu może różnić się od tej, z którą mamy do czynienia w klipach. Niemniej, wydaje się, że jego wyczekiwany przez wielu powrót jest już w tej chwili całkowicie przesądzony.

Poniżej możecie zobaczyć duet materiałów opublikowanych w ostatnich godzinach na oficjalnym kanale grupy WinFuture:

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści