krótka piłkanewssmartfony

Plotki: LG wyprodukuje kolejny smartfon z rodziny Nexus

Koreański serwis eToday zdementował plotki na temat potencjalnego giganta z Mountain View i chińskiego Huawei. Źródła portalu donoszą, że Google dokonało już wyboru producenta następcy smartfona z serii Nexus, którym zostanie tamtejsze LG.

Zgodnie z doniesieniami serwisu, przedstawiciele obydwu firm spotkali się w siedzibie i fabrykach LG w Korei, gdzie przeprowadzili rozmowy na temat możliwej współpracy przy produkcji kolejnego flagowca Google. Urządzenie nosi już ponoć nazwę roboczą „Nexus 7” i tak jak poprzednie urządzenia z tej linii, ma być zmodyfikowaną wersją któregoś z topowych smartfonów LG. Wśród odwiedzonych placówek, znalazły się ponoć budynki LG Display oraz biura oddziałów pracujących nad innowacjami dla produktów LG, ale nie wiemy czy ma to związek z przedmiotem negocjacji.

Jeżeli informacje eToday znajdą potwierdzenie w praktyce, będzie to już 3 Nexus ze stajni koreańskiej firmy, posiadającej bogatą historię współpracy z Google. Tym samym, dogoni ona swego największego konkurenta, Samsunga, który raczej nie poprawi tego wyniku z uwagi na dążenia do zmniejszenia zależności od decydentów z Mountain View. Zakładając, że LG rzeczywiście wyprodukuje następcę obecnego Nexusa, z pewnością nie trafi on na rynek pod przywołaną nazwą „Nexus 7”. Wprowadziłoby to zbyteczny zamęt, spowodowany zbieżnością z oznaczeniami dwóch starszych tabletów ASUS-a.

Mimo, że doniesienia portalu mają charakter plotki i należy podejść do nich z odpowiednim dystansem, wydaje się, że zawierają w sobie wiele prawdy. LG to sprawdzony partner Google, który nie zmaga się z olbrzymimi kłopotami finansowymi i który nie wykazuje oznak buntu, jak jego rodzimy konkurent. Chiny to chyba wciąż zbyt niepewny grunt, by powierzyć im los kolejnego flagowca z jego flagowej rodziny urządzeń.

Tak czy inaczej, to tylko wróżenie z fusów i równie dobrze może okazać się, że na rynku pojawią się Nexusy zarówno ze stajni LG, jak i Huawei. Wszystko wyjaśni się już wkrótce.

Źródło: Android Central

podobne treści