newssmartfony

Plotki: Lenovo pracuje nad własnym tabletofonem

Tabletofony ciągle na fali. Według najświeższych plotek – chińskie Lenovo pracuje nad przygotowaniem własnego, 5-calowego smartfona z modnym ostatnimi czasy ekranem Full HD.

Screeny sugerujące taką ewentualność pojawiły się wczoraj na łamach tamtejszego serwisu Weibo, skąd jednak dość szybko i niestety – na trwałe zniknęły. Rzekomy smartfon Lenovo prawie na pewno będzie dysponować (a przynajmniej tak twierdzi powołująca się na anonimowe źródło redakcja amerykańskiego portalu engadget) 5-calowym wyświetlaczem Full HD (440 pikseli na cal) i będzie obsługiwać dwa niezależne sloty na karty SIM (na screenach widać połączenie z sieciami China Telecom CDMA2000 oraz China Mobile 2G). OS-em tabletofonu na sto procent będzie któraś z najnowszych wersji Androida Google z nakładką modyfikującą oryginalny wygląd jego interfejsu. No i to by było właściwie na tyle. Póki co – nie wiemy nic więcej.

Urządzenie znajduje się już ponoć w fazie DVT (Design Verification Test), a więc testów ergonomii jego zewnętrznego opakowania. A skoro tak – wkrótce powinniśmy doczekać się jego oficjalnej prezentacji. Jak tylko poznamy jakieś szczegóły – damy wam znać.

[Engadget]

podobne treści