smartfony

Plotki: kolejne źródło potwierdza specyfikację Nexusa 5

Co prawda Google nie powiedziało na razie ani słowa na temat następcy Nexusa 4, ale to nie znaczy, że takie urządzenie nie powstaje. Biorąc pod uwagę ilość wycieków, które w ciągu ostatnich dni poznaliśmy na jego temat, można nawet przypuszczać, że jego premiera zbliża się wielkimi krokami.

Kilka dni temu podaliśmy informacje, na temat specyfikacji urządzenia, które podobno ma nazywać się Nexus 5. Teraz serwis Android Police dotarł do materiałów, które wyglądają jak wewnętrzna instrukcja LG na temat tego urządzenia. Dokumenty, które, po bardzo szybkiej interwencji koreańskiego producenta, zniknęły niestety ze strony internetowej serwisu, opisywały między innymi sposób montażu oraz schematy nowego smartphone’a. Jednak najważniejsze jest to, że znalazła się w nich szczegółowa specyfikacja tajemniczego następcy Nexusa 4.

Według tych informacji urządzenie wyposażone będzie w ekran IPS LCD o przekątnej 4,95 cala i rozdzielczości 1080p. Potwierdzono wcześniejsze informacje o tym, że Nexus 5 będzie wspierał LTE oraz NFC, wyposażony zostanie w baterię o pojemności 2300 mAh oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktowany z częstotliwością 2,3GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Android Police potwierdziło więc praktycznie wszystkie wcześniejsze informacje. Z nowości można dodać, że według posiadanych przez nich dokumentów następca Nexusa 4 będzie ładowny bezprzewodowo, będzie wyposażony w slot na karty microSD i będzie wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej.

Biorąc pod uwagę, że premiera Nexusa 4 miała miejsce właśnie na przełomie października i listopada ubiegłego roku, pojawiające się ostatnio pogłoski na temat jego następcy prawdopodobnie nie są przypadkowe.

Zdjęcie: The Verge

podobne treści