newssmartfony

Plotki: kolejne dwa tablety Samsunga w drodze?

Samsung najwyraźniej nie lubi marnować czasu. Jak donosi znany, twitterowy plotkarz @evleaks – koreańska firma pracuje nad przygotowaniem dwóch, 10 i 12-calowych tabletów, które powinny pojawić się na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Zgodnie z informacjami z reguły nieomylnego evleaksa – nowe cacka Samsunga będą dysponować odpowiednio 10 i 12-calowymi ekranami o wspaniałej rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli (znanej choćby z Nexusa 10). Choć pozostała część specyfikacji urządzeń pozostaje na razie nieznana, zdaniem evleaks największą różnicą między obydwoma tabletami będzie, poza rozmiarem, ich standardowy procesor. Według najnowszych doniesień, mniejszy z nich, SM-P600, zostanie wyposażony w (najpewniej czterordzeniowy) procesor Qualcommu – Snapdragon 800. Większy zaś, SM-P900, będzie dysponować jakże sławetnym, autorskim procesorem Samsunga – Exynos 5 Octa.

Co ciekawe – wszystko wskazuje na to, że większy, 12-calowy tablet będzie kolejnym członkiem popularnej serii Koreańczyków Galaxy Note. Według @evleaks w jego wyposażeniu z pewnością nie zabraknie miejsca dla słynnego rysika S-Pen.

Więcej szczegółów dotyczących wyposażenia oraz wyglądu nowych urządzeń Samsunga powinniśmy poznać już za miesiąc, w trakcie nadchodzących targów IFA w Berlinie.

Źródło: Engadget.com

 

podobne treści