biznesnews

Plotki: iRing czyli pilot do telewizora Apple

Żaden producent nie może sobie pozwolić na stanie w miejscu. Zasada ta obowiązuje tak samo Apple jak i innych. Do najciekawszych gadżetów, nad którymi pracuje się obecnie w Cupertino, należy niewątpliwie Apple iTV, czyli telewizor z jabłuszkiem. Najnowsze plotki sugerują, że urządzenie będzie różniło się znacząco od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni od lat.

Już od kilu miesięcy można było zaobserwować pojawiające się tu i ówdzie plotki na temat przygotowywanego przez Apple telewizora. Najnowszych rewelacji dostarcza Brian White, analityk Topeka Capital Markets, który twierdzi, że Apple wprowadzi swoje urządzenie na rynek jeszcze jesienią i będzie ono wyposażone w kilka bardzo interesujących funkcji.

Pierwszą z nich jest dodatkowy, mniejszy wyświetlacz. Podczas gdy główny obraz pojawiać się będzie na telewizorze o przekątnej ekranu 60 cali, dodatkowy wyświetlacz, wielkości iPada (White określa go jako „mini TV”), nie tylko będzie oferował dostęp do obrazu, ale także dostęp do dodatkowych funkcji Apple. „Mini TV” ma mieć możliwość przekazywania sygnału z telewizora nawet na odległość 200 metrów.

Drugą interesującą funkcją ma być iRing (tak, dobrze słyszeliście) czyli pilot zdalnego sterowania, który użytkownik będzie mógł założyć na palec. Uzbrojony w iRing palec ma stać się uniwersalnym wskaźnikiem, który pozwoli na wygodną nawigację po opcjach telewizora Apple. Może brzmi to trochę dziwnie, ale jeśli „inteligentne” zegarki przyjmą się na rynku, dlaczego nie miałyby się przyjąć tego typu pierścionki? Zwłaszcza, że taka nawigacja, jeśli zaprojektowana z głową, faktycznie może być wygodna.

Tak czy inaczej tego typu gadżety nie będą tanie. White zakłada, że za Apple iTV trzeba będzie zapłacić od 1500 do 2500 dolarów, w zależności od liczby „mini TV” i przekątnej ekranu (White zakłada także istnienie trochę tańszych wersji o przekątnej 50 i 55 cali). Niemało, ale jaki inny telewizor można wykorzystać od razu jako pierścionek zaręczynowy?

Zdjęcie: Yanko Design

podobne treści