tabletyWiadomość główna

Plotki: iPad mini trafił już do produkcji?

Jeżeli w ciągu jednego dnia sprzedaje się dwa miliony egzemplarzy swojego gadżetu, trudno się dziwić, że żeby nadążyć z zapotrzebowaniem trzeba dużo wcześniej rozpocząć produkcję. Choć iPhone 5 nie trafił jeszcze do pierwszych klientów, Apple podobno już rozpoczęło produkcję mniejszego iPada.

iPad mini jest urządzeniem, które nigdy nie zostało oficjalnie zapowiedziane a plotki o nim, z mniejszym lub większym natężeniem, krążą po sieci już od dwóch lat. Ich najnowsza wersja mówi, że Apple pokaże go w październiku tego roku. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że tajwański dziennik Taiwan Economic Daily News podaje, oczywiście opierając się na „dobrze poinformowanych źródłach”, że iPad mini jest już produkowany ale nie tylko w fabrykach Foxconnu. 50-60 procent zamówień na mniejszego iPada ma trafić do innej tajwańskiej spółki o nazwie Pegatron. Obie firmy będą mogły wyprodukować 5 milionów iPadów mini miesięcznie.

W ostatnim kwartale tego roku Pegatron ma także zająć się składaniem iPhone’ów 5. Apple zamierza podobno do końca roku wyprodukować nie mniej niż 53 miliony tych smartphone’ów a moce produkcyjne Pegatronu mają pomóc w wykonaniu planu.

[Engadget]

podobne treści