news

Plotki: „inteligentny” zegarek Apple pojawi się w październiku?

Niedawno Apple zaprezentowało nową odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego, teraz pozostaje nam czekać na urządzenia, które będą wykorzystywały jego możliwości. Wygląda na to, że jednym z pierwszych będzie legendarny już iWatch.

Jak donosi serwis Recode, Apple chciałoby w październiku zaprezentować światu swój własny „inteligentny” zegarek. Źródła twierdzą, że Apple kończy prace nad ostateczną specyfikacją urządzenia, które ma korzystać z zakrzywionego ekranu OLED o przekątnej około 1,5 cala oraz całego zestawu czujników biometrycznych, które będą zbierały dane związane ze zdrowiem użytkownika. Można śmiało więc zakładać, że zaprezentowana niedawno aplikacja HealthKit ma być centralnym punktem tego urządzenia.

Powołując się na źródła japońskiego dziennika biznesowego Nikkei serwis twierdzi też, że Apple zamierza połączyć siły z Nike, które ostatnio wycofało się z własnego projektu sportowej opaski Fuelband. Cupertino wydaje się być całkiem pewne swego, ponieważ zakłada podobno, że miesięcznie będzie produkować od 3 do 5 milionów własnych „inteligentnych” zegarków.

Nad mitycznym już zegarkiem iWatch Apple pracuje już podobno od 2011 roku. W tym czasie my zdążyliśmy usłyszeć na jego temat bardzo dużo, a konkurencja zbudowała własną wersję. Czy iOS 8 oraz HealthKit będzie impulsem, który spowoduje, że Apple rzeczywiście wypuści własny „inteligentny” zegarek? Możliwe, że przekonamy się w październiku.

Zdjęcie: Flickr/marcopaco

podobne treści