newssmartfony

Plotki: Huawei szykuje smartphone’a z ekranem zakrzywionym przy każdej krawędzi?

Zakrzywione ekrany nie są już dziś czymś wyjątkowym. Jednak Huawei zamierza maksymalnie je wykorzystać prezentując urządzenie, którego ekran będzie zakrzywiony przy każdej z krawędzi. Prezentacja smartphone’a miałaby się odbyć w grudniu.

Niedawno chińska firma prezentowała swojego flagowca o nazwie Mate 9. Jego droższa wersja,  Huawei Mate 9 Porsche Design, ma ekran zakrzywiony na dwóch dłuższych krawędziach. Jednak Chińczycy zamierzają pójść o krok dalej i pokazać urządzenie, którego ekran będzie zakrzywiony przy każdej krawędzi.

Przynajmniej tak twierdzi chiński analityk Pan Jiutang, który często dostarcza sprawdzonych informacji. Na portalu Weibo podzielił się plotką o tym, że Huawei pokaże w grudniu koncept właśnie takiego urządzenia. Co ciekawe, zakrzywiony z czterech stron ekran, ma być produkcji Samsunga, który sam jeszcze nie wprowadził takiego rozwiązania do swoich urządzeń.

Nie są znane szczegóły na temat specyfikacji technicznej urządzenia, ale ma być ono „mocniejsze” niż zaprezentowany niedawno Mate 9. Nie wiadomo też, czy będzie to jedynie prezentacja koncepcyjna, czy zapowiedź wprowadzenia urządzenia do sprzedaży. Zakładając oczywiście, że informacje te się potwierdzą. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość.

podobne treści