newstablety

Plotki: HTC zbuduje Nexusa 9

Choć według krążących po sieci plotek Google zamierza zastąpić urządzenia z serii Nexus urządzeniami Silver, na zbliżającej się konferencji Google I/O możemy spodziewać się prezentacji następcy Nexusa 7. Najnowszy tablet sygnowany przez Google miałaby wykonać firma HTC, a jego nazwa kodowa to „Volantis”.

Pierwsze od czasu smartphone’a One urządzenie wykonane przez HTC na zamówienie Google, ma mieć ekran o przekątnej 8,9 cala, stąd plotki, że nowy tablet nosić ma nazwę Nexus 9. Według przecieków ekran tabletu będzie miał rozdzielczość 2048 na 1440 pikseli przy ich zagęszczeniu na poziomie 281 ppi.

Pod obudową tabletu znajdzie się miejsce dla 64-bitowy procesora NVIDIA Tegra K1, wyposażonego w dwa rdzenie o taktowaniu 3 GHz każdy, oraz dla 2 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o ilość wbudowanej pamięci, to użytkownicy dostaną do dyspozycji wersje wyposażone w 16 lub 32 GB, których, niestety, raczej nie będzie można rozszerzyć przy pomocy kart microSD. W nowym Nexusie znajdą się także dwa aparaty: główny 8 i przedni 3 megapiksele. Opcjonalnie dostępne będzie także LTE. Obudowa urządzenia ma mieć 7,9 milimetra grubości, a jego waga wynosić będzie 418 gramów (wersja z WiFi) lub 427 gramów (wersja z modemem LTE). Urządzenie ma oczywiście pracować pod kontrolą najnowszego Androida.

Niewiadomą pozostają na razie ceny tabletu, ale portal Android Police sugeruje, że powinny się one zmieścić w przedziale od 399 do 600 dolarów.

Zdjęcie: Android Police

podobne treści