krótka piłkanewssmartfony

Plotki: HTC zamierza wypuścić na rynek plastikowy wariant smartfona M8

Choć tajwańska firma niejednokrotnie krytykowała rozmaitych producentów za nadmierne przywiązanie do plastiku, coraz więcej wskazuje na to, że tworzywo to będzie stanowić trzon obudowy nowej słuchawki z jej stajni. Jak donosi znany, jankeski portal Engadget.com, HTC pracuje nad przygotowaniem nowego, plastikowego wariantu smartfona HTC M8, który ma rzucić rękawicę rynkowemu dominatorowi w postaci konkurencyjnego Samsunga Galaxy S5.

Według informacji anonimowych źródeł portalu, celem Tajwańczyków jest możliwie najradykalniejsze obniżenie ceny smartfona tak, by stała się ona jego realnym atutem w zestawieniu z innymi, równie mocnymi sprzętowo ofertami innych producentów. Zgodnie z doniesieniami serwisu, specyfikacja urządzenia będzie w dużej mierze zbieżna z wyposażeniem obecnego flagowca Samsunga, a jej głównymi atutami będą duży, 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, potężny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801. Na razie to w gruncie rzeczy wszystko co wiemy na temat potencjalnych podzespołów M8 Ace.

Zdaniem redakcji chińskiego portalu TMTpost, który potwierdził doniesienia Engadgetu, ostateczna cena urządzenia powinna zakręcić się w okolicach 480 dolarów. Jeśli wczorajsze plotki o planach Samsunga dotyczących wypuszczenia na rynek smartfona z metalową obudową i wyświetlaczem QHD okażą się prawdziwe, przed nami naprawdę ciekawa wymiana ciosów między obydwoma gigantami z Azji.

Źródło: Engadget.com

podobne treści