newssmartfony

Plotki: HTC One Mini zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku

A więc jednak. Wygląda na to, że wszystkie plotki dotyczące „miniaturowego” wariantu smartfona HTC One ostatecznie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Znany, amerykański portal Engadget poinformował, że mityczny „HTC M4” ukaże się na rynku już w trzecim kwartale tego roku.

Serwis, powołując się na własne, ponoć bardzo zaufane źródł0, potwierdził, że urządzenie będzie nieco mniejszą i tańszą wersją obecnego flagowca tajwańskiej firmy – smartfona HTC One. Słuchawka będzie dysponować stosunkowo niedużym (jak na obecne standardy), 4,3-calowym ekranem LCD o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, zestawem głośników Beats Audio oraz plastikowo-aluminiową obudową zaprojektowaną wedle tego samego schematu co w wypadku pełnowymiarowego wariantu urządzenia.

Póki co – całość pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean z najnowszą wersją autorskiej nakładki HTC Sense, ale (przynajmniej według źródeł serwisu) do dnia premiery smartfona kilka rzeczy może jeszcze ulec delikatnym zmianom.

Choć na razie to jeszcze nic pewnego, według Engadget urządzenie powinno ukazać się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Czekamy z niecierpliwością.

PS. Na miejscu HTC zastanowiłbym się nad członem „Mini”. W wypadku 4,3-calowego smartfona zwrot „miniaturowy” brzmi co najmniej niefortunnie.

Źródło: Engadget

podobne treści