gryWiadomość główna

Plotki: Gry z PlayStation 2 niebawem kompatybilne z PlayStation 3?

Jak wiadomo, odtwarzanie na PlayStation 3 tytułów stworzonych z myślą o starszych wersjach konsoli Sony (np. PS2) jest w większości wypadków raczej niemożliwe. Niebawem może się to jednak zmienić. Według najświeższych, niepotwierdzonych informacji, japoński gigant planuje nawiązanie współpracy z zajmującą się cloud-gamingiem, amerykańską firmą Gaikai, w celu uruchomienia nowej usługi związanej z magazynowaniem i udostępnianiem gier w chmurze.

No, dobra, ale co ma z tym wszystkim wspólnego niemożność odtwarzania na PlayStation 3 gier z poprzednich konsol? Ano to, że poza najnowszymi tytułami z chmury ponoć będzie można pobrać w pełni kompatybilne z PS3 (i pewnie PS4, kiedy już wyjdzie) gry przeznaczone pierwotnie na inne wersje konsoli PlayStation. Zdaniem źródeł tych doniesień, Sony uważa, że jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od uploadowania pojedynczych tytułów na PS Store. Niestety – o pełnej wstecznej kompatybilności nie ma nawet co marzyć. Gry stworzone specyficznie pod starsze wersje PS były, są i będą niemożliwe do odtworzenia z płyt na konsolach nowszej generacji. Czy alternatywa w postaci chmury jest w pełni wystarczająca? Nie jestem pewien.

O tym czy powyższe doniesienia zawierają w sobie chociaż ziarenko prawdy przekonamy się najprawdopodobniej w trakcie zbliżającej się wielkimi krokami konferencji E3.

[slashgear, games industry]

podobne treści