aplikacje

Plotki: Google testuje mapy dla iOS 6

W czasie kiedy Apple musiało radzić sobie jakoś z krytyką niesamowitych map iOS 6, wiele osób z uporem maniaka spoglądało w kierunku Mountain View w nadziei, że Google szybko pospieszy z pomocą. Niestety nadzieje na rychłe wydanie Google Maps na iOS 6 zostały rozwiane pod koniec września przez Erica Schmidta. Teraz jednak Wall Street Journal donosi, że wytęskniona aplikacja znajduje się już w fazie testów.

Jeśli informacje z anonimowych źródeł, na które powołuje się dziennik, są wiarygodne, testowa wersja Map Google na iOS 6 została już dostarczona wąskiemu gremium zewnętrznych testerów. A to oznacza, że jednak są szanse na to, że Mapy Google trafią na iOS 6 jeszcze przed końcem tego roku. Oczywiście jeśli Apple nie stanie okoniem i nie będzie się upierało, że aplikacja przygotowana przez Mountain View dubluje natywną funkcjonalność ich systemu operacyjnego.

Google oficjalnie ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza tych rewelacji, ale jeśli byłaby to prawda bardzo dużo osób ucieszyłoby się mając możliwość wyboru.

[WSJ]

podobne treści