news

Plotki: Google także pracuje nad własnym, inteligentnym zegarkiem

Moda na tworzenie inteligentnych zegarków rozkwita w najlepsze. Znany, amerykański dziennik Financial Times poinformował, że Google także pracuje nad przygotowaniem własnej wersji tzw. Smart Watcha.

Czy to już aby nie jest lekka przesada. Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja między Apple, Samsungiem i Google przeniesie się wkrótce do jeszcze jednej gałęzi rynku urządzeń mobilnych. Według doniesień Financial Times, Google zleciło działowi odpowiedzialnemu za rozwój Androida opracowanie wersji inteligentnego zegara, który miałby podjąć rywalizację ze sprzętem przygotowywanym rzekomo przez konkurencję. Zgodnie z informacjami otrzymanymi przez redakcję dziennika, Smart Watch Google będzie jednak dość znacząco różnić się od cacek ze stajni Apple i Samsunga, stanowiąc coś na kształt nadgarstkowego rozszerzenia funkcjonalności klasycznego Androida.

Niestety – na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnego wyglądu lub sposobu działania zegarka internetowego kolosa, ale zdaje się dość prawdopodobnym, iż będzie on funkcjonować w trybie pełnej synchronizacji ze smartfonami i tabletami z mobilnym OS-em Google na pokładzie. Smart Watch z Mountain View powinien ukazać się na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

No i cóż – choć brzmi to dość groteskowo – wygląda na to, że wojna między Androidem i iOS przeniesie się teraz także na zegarki. No i, rzecz jasna, powiązane z nimi patenty.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści