smartfonytablety

Plotki: Google pokaże nowe Nexusy w połowie października

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem rodzina tabletów z serii Nexus powiększy się o kolejnego członka. Jak donosi Android Authority Google na połowę października zaplanowało premierę tabletu Nexus 9. Wkrótce po niej zadebiutuje też Android L.

Pierwsze plotki na temat przygotowywanego przez HTC na zlecenie Google tabletu Nexus 9 pojawiły się już kilka dni temu. Teraz pojawiły się pierwsze, niepotwierdzone jeszcze informacje, o dacie jego premiery.

Według informacji, które portal Android Authority uzyskał z „anonimowych źródeł posiadających wiedzę na temat planów Google”, premiera tabletu przygotowywanego we współpracy z HTC ma się odbyć 15 lub 16 października. Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej 8,9 cala oraz 64-bitowy procesor NVIDIA Tegra K1, 2 GB pamięci RAM, ekran o rozdzielczości 2048 na 1440 pikseli, aparat 8 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu oraz LTE. Wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie.

Oprócz informacji na temat Nexusa 9 pojawiły się także plotki, że w tym samym czasie Google pokaże Nexusa 6, którego miałaby produkować Motorola. Biorąc pod uwagę ostatnie udane urządzenia Motoroli, oraz bliskie związki tej firmy z Google, „szóstka” może być ciekawą propozycją.

Według tych samych źródeł, wkrótce po oficjalnej prezentacji nowych urządzeń Google, światło dzienne ujrzy też Android L, który do pierwszych urządzeń trafić ma już 1 listopada. Na razie nie wiadomo jednak czy jest to data, w której do sprzedaży trafią nowe Nexusy, czy jest to data wprowadzenia aktualizacji dla obecnych urządzeń. Niezależnie od tego przyszły miesiąc zapowiada się bardzo interesująco dla fanów Androida.

Zdjęcie: Flickr/Stephane <3

podobne treści