newssmartfony

Plotki: Google chce by za następnego Nexusa zabrało się kilka firm

Zgodnie z informacjami, które opublikował na swoich łamach Wall Street Journal, Google chce, by następny Nexus był tworzony nie przez jednego, a kilku różnych producentów. Oznaczałoby to dużą mnogość wariantów sprzętowych nowego Nexusa.

Oto co ma do powiedzenia na ten temat WSJ:

Google zamierza zmienić dotychczasową strategię polegającą na współpracy z tylko jednym wytwórcą sprzętu naraz. W zamian gigant z Mountain View chce stworzyć aż siedem nowoczesnych, nieco różniących się od siebie, opartych na najnowszym Androidzie (5.0 Jelly Bean) smartfonów Nexus. Oczywiście zanim jeszcze udostępni nową wersję tego OS-u producentom innych urządzeń.

Jak podają źródła Journala, chodzi przede wszystkim o to, by stopniowo zwiększać kontrolę nad obecnymi w laptopach i tabletach, Androidowymi aplikacjami oraz o to, by z zmniejszyć wpływ pojedynczych operatorów na funkcjonowanie tych urządzeń. Ponadto, WSJ wskazuje, że tego rodzaju ruch przyniesie ulgę firmom, które obawiały się, że wraz z przejęciem Motoroli, Google zacznie faworyzować Droidy.

Jeśli to wszystko prawda, Google może w ten sposób rozwiązać wiele chronicznych problemów ekosystemu Androida. Deweloperzy często narzekają, że na rynku jest zbyt wiele urządzeń pracujących pod kontrolę zbyt wielu różnych wersji tego OS-u. Ruch ten mógłby niejako ujednolicić (przynajmniej w jakimś stopniu) choć część związanych z nim zagadnień.

[WSJ via Business Insider]

podobne treści