krótka piłkanewssmartfony

Plotki: Facebook przymierza się do zakupu aplikacji Waze

Jak już iść na zakupy, to z rozmachem. Wszystko wskazuje na to, że Zuckerberg i spółka nie zamierzają ograniczać się do już zagospodarowanych terytoriów rynku urządzeń mobilnych. Zgodnie z doniesieniami izraelskiej gazety Calcalist – internetowy gigant ma chrapkę na zakup hitowej nawigacji Waze.

Ci, którzy liczyli na to, że Instagram i Facebook Home będą ostatnimi przejawami wirtualnej ekspansji giganta srogo się pomylili. Według informacji opublikowanych na łamach gazety Calcalist – Zuckerberg i spółka złożyli oficjalną ofertę twórcom nawigacji społecznościowej Waze, która miałaby wejść w posiadanie Facebooka za kwotę oscylującą w granicach nawet miliarda dolarów (nie wiadomo w jakiej formie). Rozmowy trwają już od sześciu miesięcy i są coraz bliżej ostatecznej finalizacji.

Sama nawigacja Waze to dość nietypowa, społecznościowa aplikacja umożliwiająca m.in. współtworzenie map, dokonywanie interakcji między użytkownikami oraz śledzenie informacji o natężeniu ruchu na danych odcinkach trasy.

Źródło: Engadget

podobne treści