newssmartfony

Plotki: czytnik linii papilarnych także w wyposażeniu smartfona HTC One Max?

Cóż, pewne schematy chyba nigdy się nie zmienią. Wygląda na to, że raz jeszcze będziemy świadkami sytuacji, gdy średnio popularna technologia zyska bardzo wielu zwolenników (a może nawet naśladowców) tuż po tym, gdy nieoczekiwanie znalazła się w wyposażeniu najnowszego smartfona Apple.

O czym mowa? Ano o czytniku odcisków palców, który – zgodnie z doniesieniami portalu Android Central – może trafić pod maskę nowego HTC One Max. Taki stan rzeczy wynika ze zdjęć, które kilka dni temu pojawiły się na łamach chińskiego portalu społecznościowego Sina Weibo. Według tego co możemy zobaczyć na fotografii powyżej – gigantyczny tabletofon Tajwańczyków w istocie zostanie wyposażony w czytnik odcisków palców umieszczony dokładnie pomiędzy slotem na karty SIM i kamerą.

Umiejscowienie czytnika sugeruje, iż jego rolą będzie raczej skanowanie linii papilarnych palca wskazującego, a nie – jak mogłoby się początkowego wydawać – zwyczajowego kciuka. I choć na razie to tylko garść nieoficjalnych informacji na temat nowej hybrydy HTC, to warto dodać, że obecność czujnika potwierdzają także wstępne raporty i testy amerykańskiego operatora komórkowego Verizon.

Czekamy na dalsze doniesienia w tej sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści