newssmartfony

Plotki: Chińczycy ujawniają specyfikację smartfona Sony Xperia Z3

Choć do rozpoczęcia targów IFA 2014 w Berlinie pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz mamy do czynienia z pierwszą falą doniesień na temat potencjalnego wyglądu i specyfikacji urządzeń, które zadebiutują w przededniu tej imprezy. Na celowniku mediów branżowych znalazł się w związku z tym faktem smartfon Sony Xperia Z3, którego dokładną specyfikację ujawnił dziś w swych oficjalnych dokumentach chiński urząd TENAA.

Z treści dokładnego opisu smartfona umieszczonego na oficjalnej stronie tej jednostki wynika, że wyposażenie Xperii Z3 będzie w dużej mierze zbieżne ze specyfikacją bezpośredniej poprzedniczki gadżetu – Xperii Z2. Według Chińczyków, pod maską urządzenia znajdziemy m.in. 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, 3 gigabajty RAM-u, świetny, 20,7-megapikselowy aparat główny oraz zwyczajowo słabszą kamerę frontową 2,2 Mpx. Największą zmianą w stosunku do wciąż obecnego flagowca firmy będzie podobno jego potężny procesor, w postaci czterordzeniowego chipu Qualcommu Snapdragon MSM8974AC  o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, który trafi na pokład Z3 w parze z układem graficznym Adreno 330.

Zgodnie z opisem urządzenia, dokładne wymiary smartfona wyniosą 146,5 na 72,5 na 7,35 mm, co oznacza, że będzie on zarazem nieco większy, jak i cieńszy od Sony. Waga słuchawki osiągnie ponoć pułap 158.4 gramów i choć brak o tym jakiejkolwiek wzmianki w dokumentach Chińczyków, prawdopodobnie zostanie ona wyposażona w obudowę dysponującą certyfikatami zaświadczającymi o jej odporności na wodę oraz brudy.

Czy tak będzie w rzeczywistości – dowiemy się już za tydzień. Biorąc pod uwagę fakt, że informacje te pochodzą z całkowicie oficjalnego, rządowego źródła, trudno przypuszczać, by mogły one okazać się fałszywe. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, a powinniśmy w związku ze zbliżającymi się targami IFA w Berlinie, z pewnością damy wam znać.

Źródło: Android Central

podobne treści