newssmartfonyWiadomości promowane

Plotki: Apple pracuje nad 5-calowym iPhonem Mini

iPhone, iPhone, iPhone… im dalej od dnia premiery najnowszej odsłony flagowej słuchawki giganta z Cupertino, tym więcej najróżniejszych spekulacji na temat przyszłości jednego z najchętniej kupowanych smartfonów świata. Oto ich kolejna porcja. Media – głównie zagraniczne – obiegła dziś informacja, że Apple pracuje nad tańszym, nowym, 5-calowym iPhonemMini.

Tak, tak, nie przewidzieliście się. Niestety – źródłem tych doniesień jest wiecznie źle poinformowana redakcja serwisu DigiTimes. Jej rzekome źródło – zlokalizowane gdzieś w gronie dostawców giganta z Cupertino – utrzymuje, że iPhone Mini pojawi się na rynku jeszcze w tym roku, a jego głównym celem będą Chiny i inne kraje „rozwijające się”. Co więcej, według niepotwierdzonych informacji serwisu ma on ponoć dysponować większym, prawdopodobnie 5-calowym ekranem, który zgrabnie wpisze się w panującą obecnie modę na prawie-tabletowe wyświetlacze topowych smartfonów.

Jak się zapewne domyślacie, rzekomy iPhone Mini ma też podobno zostać wyposażony w nieco gorsze, a co za tym idzie – tańsze podzespoły zaczerpnięte garściami ze starszych generacji smartfona Apple. Miałoby to – w przeciwieństwie do jego domniemanej nazwy – nawet jakiś sens. Źródła DigiTmes donoszą, że w innym wypadku na jego pokładzie może znaleźć się któryś ze słabszych procesorów ze stajni Qualcommu (słabszych, ale nowej generacji). Ciekawe. Powodem decyzji Apple o wypuszczeniu na rynek tańszej wersji iPhone’a jest podobno sukces iPada Mini w krajach nie przynależących do szeroko pojętego „zachodu” (czyt. głównie w Chinach). I tyle.

Na tym moglibyśmy właśnie skończyć – nawet jeśli w plotkach, które masowo obiegły dziś zagraniczne (a wkrótce pewnie i polskie) media znajduje się jakieś ziarenko prawdy, przypuszczam że nie przekracza ono mikroskopijnych rozmiarów. Tak czy inaczej, myślę, że warto wiedzieć co w trawie piszczy.

Źródłem obrazu jest serwis meccasky / Shutterstock.com

podobne treści