news

Plotka: Adobe chce pozwać Apple

Konflikt między Apple i Adobe może nabrać rumieńców. Według IT World, Adobe w najbliższym czasie chce wytoczyć Apple proces.

Kroplą, która przelała czarę, stał się zapewne ostatni SDK do iPhone 4.0. Nie pozwala on bowiem na tworzenie aplikacji przekonwertowanych z Flasha (i Microsoft Silverlight).

Apple odrzucił takie aplikacje, jak i Flash w internecie, twierdząc, że obniżają one wydajność iPhone’a i iPada. I mają w dużym stopniu rację. Ale twórcom oprogramowania niekoniecznie musi być łatwo przerzucić się na Objective C, skoro przyzwyczaili się do innych metod tworzenia aplikacji.

Na razie wciąż nie wiadomo czy Adobe odważy się na wojnę z Apple. Dopiero gdy pozew znajdzie się w sądzie, dowiemy się o co producent Flasha oskarża Apple i czego będzie żądać. [Adam Frucci/giz, IT World, Slashdot]

podobne treści

  • kevin94

    Takie pytanie ode mnie:
    Jest możliwość używania strony Hulu albo Vimeo na iPadzie? Chodzi mi czy jest w ogóle – nie w przeglądarce, bo zdaję sobie sprawę, że Flash ‚is not supported’.. Najprawdopodobniej kupię iPada i ważna dla mnie jest obsługa tych serwisów (pomijam fakt niedziałania [oficjalnego] Hulu na terenie Polski). Z góry dziękuję.
    //Pozdrawiam

  • Rafał Tomański

    vimeo jest ipad ready i podobno dziala (jest w html5), ma byc tez aplikacja Hulu (z platnym dostepem) tu opisalismy podstawowe opcje ogladania video na ipadzie: http://gizmodo.pl/gadgets/2449/jak_ogladac_video_na_ipadzie.html