news

Playstation Vita dostępna w przedsprzedaży w Kanadzie, a w Anglii pojawi się za dwa miesiące

Pojawiły się kolejne dowody potwierdzające to, co już wcześniej wyjaśniło trzęsienie ziemi w Japonii. Daty pojawienia się PlayStation Vita są co najmniej dziwne.

Serwis Engadget ogłosił, że sieć sklepów Best Buy już teraz oferuje swoim klientom w Kanadzie możliwość zamówienia konsoli, w której swoje maczali palce inżynierowie z konkurencyjnego Samsunga. Konsola Playstation Vita ma trafić na rynek Amerykański w marcu przyszłego roku, zaś w Europie już w październiku – pod warunkiem, że informacje umieszczone ulotce Blockbustera są prawdziwe: Źródło: IGN

Obawiam się jednak, że pojawienie się naszpikowanego najnowszą technologią cacka firmy Sony przed końcem bieżącego roku jest równie możliwe, co nagłe ożywienie się Google+.

O wiele bardziej prawdopodobne wydają się być informacje opublikowane przez japoński Semiconductor Industry News, który twierdzi, że 45-nanometrową jednostkę centralną zasilającą PSV robi… Samsung. To duży zwrot w historii firmy, która sama przygotowała procesor dla PlayStation Portable.

Istnieje tuzin powodów, dla których sprzęt elektroniczny spoza Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedaje się źle lub wcale na wyspie niegdyś zamieszkałej przez samurajów. Znana jest również historia dotycząca praktyki zakrywania przez Microsoft logo Samsunga znajdującego się na telewizorach podłączonych do konsoli Xbox tylko po to, by nie wkurzyć przyszłych klientów w Japonii. [Engadget, Semiconductor News]

podobne treści