gryWiadomości promowane

PlayStation Now rusza na podbój komputerów PC

Jeszcze niedawno czymś oczywistym było, że w tytuły wydawane ekskluzywnie na konsole można było zagrać tylko na danej konsoli. Ale teraz sytuacja się zmieniła – dzięki strumieniowaniu można już na pecetach pograć w gry z PlayStation, dzięki PlayStation Now.

PlayStation Now oczywiście nie jest nowe, do tej pory było jednak dostępne między innymi na PS Vita. Teraz można jednak skorzystać z tej usługi również na komputerach działających pod kontrolą Windowsa. Zainteresowani użytkownicy mogą za darmo skorzystać z tygodniowego okresu próbnego, po jego upłynięciu dostęp do usługi będzie kosztował 20 dolarów miesięcznie, bądź 45 dolarów za 3 miesiące.

Do dyspozycji użytkowników oddano katalog gier zawierający ponad 400 pozycji, wśród których nie zabrakło takich tytułów jak Uncharted 3, The Last of Us czy całej serii God of War. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to usługa strumieniowania gier Sony wymaga co najmniej komputera wyposażonego w procesor 3.5 GHz Intel Core i3 lub 3.8 GHz AMD A10, co najmniej 2 GB pamięci RAM, 300 MB wolnej przestrzeni dyskowej oraz Windowsa 7 (SP1), 8.1 lub 10.

Co ciekawe, Sony zapowiedziało także premierę adaptera USB, dzięki któremu pecetowi gracze będą mogli bezprzewodowo pograć z wykorzystaniem kontrolera DualShock 4. Jego premiera zaplanowana jest na przyszły miesiąc, a kosztować on będzie niecałe 25 dolarów.

podobne treści