news

PlayStation Classic „zhackowane”

Retro konsola Sony jest już do kupienia w sklepach i jak zwykle w tego typu przypadkach, znaleźli się ludzie, którym bardzo zależy na tym, by dostać się do ustawień ukrytych przed nimi przez producenta. W tym jednak wypadku uda się to bez żadnego dreszczyku emocji.

Do ukrytych ustawień PlayStation Classic można się bowiem dostać w bardzo prosty sposób. Wystarczy do konsolki retro podłączyć klawiaturę USB i wcisnąć klawisz Escape. Co ciekawe, trik ten ma działać jedynie z niektórymi klawiaturami, głównie wyprodukowanymi przez Corsaira oraz Logitech.

Tyle wystarczy, by uzyskać dostęp do ustawień emulatora, na którym działa 20 tytułów, z którymi sprzedawana jest konsola. Po ustawieniach emulatora warto poruszać się ostrożnia, ponieważ można w ten sposób niechcący zepsuć sprzęt, a zapewne Sony nie będzie chciało go w takim przypadku naprawić na gwarancji, ale zapewne już niebawem ten „hack” zaowocuje tym, że w sieci pojawią się instrukcje uruchamiania na PlayStation Classic również innych tytułów.

Ewentualnie Sony zrobi aktualizację firmware’u, która będzie miała na celu utrudnienie tego.

podobne treści