gry

PlayStation Classic: miniaturowa wersja legendarnej konsoli

Pierwsza konsola PlayStation miała swoją premierę w grudniu 1994 roku. Można więc spokojnie powiedzieć, że w tym czasie zdążyło się z nią zapoznać całe pokolenie graczy. Dla młodszych użytkowników (oraz dla fanów gier retro), Sony przygotowuje miniaturową wersję konsoli, która zadebiutuje przed tegorocznymi świętami.

Nowa odsłona klasycznego PlayStation sprzedawana będzie w zestawie z dwoma replikami klasycznych kontrolerów, a w pamięci wewnętrznej znajdować się będzie 20 zainstalowanych już gier. Sony na razie nie zdradza pełnej listy tytułów, jakie znajdą się w zestawie, ale już teraz wiadomo, że będą to między innymi takie gry jak Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms.

Konsola retro Sony będzie mniejsza od pierwowzoru o prawie połowę, dzięki czemu będzie można łatwo przenieść ją do znajomych w plecaku lub w torbie.

Choć nowa odsłona klasycznej PlayStation będzie wyglądała (prawie) dokładnie tak jak pierwowzór, będzie oczywiście przystosowana do współczesnych standardów. Dlatego kontrolery podłączone będą za pomocą kabli USB, a obraz będzie przesyłany do telewizora za pomocą złącza HDMI. Klapka, pod którą znajdował się czytnik płyt kompaktowych nie będzie się podnosić, ale przycisk Open ma być wykorzystywany do tego, by zmieniać wirtualne dyski z grami.

PlayStation Classic ma być dostępne w sprzedaży od 3 grudnia i według zapowiedzi Sony będzie kosztowało około 100 euro.

Ilustracja: Sony

podobne treści