grynews

PlayStation 5 pojawiło się w szwedzkim Media Markt

Oficjalnej zapowiedzi konsoli PlayStation 5 co prawda jeszcze nie było, ale nie jest żadną tajemnicą, że Sony pracuje nad kolejną generacją swojej konsoli. Niewiele jednak o niej wiadomo. Ale pomimo tego znalazło się ono już w ofercie szwedzkiego oddziału Media Markt.

Na stronach szwedzkiego oddziału Media Markt pojawiło się już PlayStation 5. Sklep wycenił urządzenie na 9999 koron, czyli trochę ponad 4 tysiące złotych. Czy to oznacza, że właśnie tak Sony wyobraża sobie „atrakcyjną cenę biorąc pod uwagę możliwości sprzętu”, o jakiej mówił kilka miesięcy temu główny projektant PlayStation 5?

Nie. To najprawdopodobniej własna interpretacja szwedzkiego sklepu, który tak naprawdę nie posiada dostępu do informacji niedostępnych dla mas, ale już teraz próbuje się wypozycjonować w wyszukiwarkach. Wskazuje na to brak zdjęć produktu, powtórzenie kilku krążących po sieci plotek na temat specyfikacji urządzenia oraz okraszenie wszystkiego informacją, że ceny oraz specyfikacja produktu mogą ulec zmianie. Mało tego, na stronach tego samego sklepu pojawiła się też konsola Xbox Scarlett.

Sklepy robią tak czasem, by wylądować wyżej w wynikach wyszukiwania w przypadku urządzeń, o których wiadomo, że się pojawią, a których szukać będzie dużo osób. Ale to jeszcze nie oznacza, że ceny, jakie w takich przypadkach się pojawiają, będą miały cokolwiek wspólnego z prawdziwą ceną przyszłej konsoli. W końcu lepiej dużo z nią przesadzić, a później obniżyć, niż podawać początkowo dużo niższą niż okaże się być ona w rzeczywistości.

Ilustracja: Flickr/seanmasn

podobne treści