news

Play wprowadza do oferty smartphone 5G

Play, jako pierwszy operator w Polsce, wprowadził do swojej oferty urządzenie obsługujące technologię 5G. To Huawei Mate 20 X 5G, który będzie dostępny we wszystkich ofertach abonamentowych oraz bez umowy.

Bez umowy urządzenie kosztuje 4299 złotych. Jego cena będzie oczywiście niższa w abonamencie, ale jej dokładna wysokość zależy od wysokości miesięcznej opłaty. Urządzenia nie znajdziecie jeszcze w salonach firmy, ale można już w nich, oraz na stronie internetowej, składać na nie zamówienia. Urządzenia zaczną być dostarczane klientom w przyszłym tygodniu.

Czego możemy oczekiwać w zamian za ponad cztery tysiące złotych? Wiele, ale na pewno nie będzie to możliwość skorzystania ze wszystkich możliwości, jakie daje sieć 5G. Ani nawet z połowy. A na pewno nie w Polsce. Z prozaicznego powodu – telefon obsługujący ten standard można już kupić, ale żaden z naszych operatorów nie uruchomił jeszcze sieci w tym standardzie, więc w Polsce Huawei Mate 20 X 5G będzie musiało działać w trybie kompatybilności ze standardem 4G.

Choć najwięksi polscy operatorzy, w tym Play, prowadzą własne testy technologii 5G, w ramach których uruchamiają poszczególne maszty pracujące w tej technologii, jeszcze trochę czasu upłynie zanim będzie ona dostępna dla odbiorców indywidualnych. Dlatego wprowadzenie do oferty Huawei Mate 20 X 5G jest krokiem raczej wizerunkowym, który ma wzmocnić postrzeganie operatora jako pioniera technologicznego.

podobne treści