grynews

Plansza do „Monopoly” za 145 tysięcy dolarów

Okrągła plansza do gry „Monopoly” została właśnie sprzedana za 145000 dolarów. Jest to pierwsza wersja gry uwielbianej przez miliony, wyprodukowana w 1933 roku.

Twórca gry, Charles Darrow, początkowo miał w planach produkcję tej gry z okrągłą planszą. Na rynek wyszło 5000 egzemplarzy w takiej formie, teraz są warte nawet 420 tysięcy złotych! Jeśli jesteście jednym z 275 milionów graczy w Monopoly, którzy posiadają taki okaz, to szczerze gratuluję. Pierwotna wersja gry nazwy działek zawdzięcza od nazw prawdziwych miejsc w Atlantic City w USA. 

Tak przy okazji – czy zagłosowaliście już na swoje miasto w regionalnej, polskiej wersji Monopoly? Głosujemy na dwie listy: jedną, tak zwaną „główne miasta”, gdzie z listy 60 polskich miast, 20 zostanie umieszczonych na planszy, a także z drugiej listy, „dzika karta”, gdzie każde miasto z Polski ma szansę dostać się do tej gry. Z „dzikiej karty” zostaną wybrane dwa miasta o największej ilości głosów. Póki co w tym rankingu prowadzi Bełchatów, tuż za nim Świętochłowice. Głosować można raz dziennie. [Daily Mail, Neatorama]

podobne treści

 • a

  ciekawe czy moje gowno z 1978 ktos by kupil – pewno poszloby za conajmniej $100.000

 • gdi8j

  @a:

  słaby troll jest słaby

 • a

  @gdi8j

  pierdylicie obywatelu