newsprogramy

„Plan B” na wypadek kradzieży lub zgubienia telefonu

Każdemu zdarza się zgubić telefon lub w gorszym przypadku – zostać okradzionym. Jeśli jest to telefon z Androidem, to może jeszcze nie wszystko stracone. Zdalnie, korzystając z Marketu na komputerze, będziesz w stanie zainstalować aplikację „Plan B„, która zacznie lokalizować twój telefon i prześle wyniki na twojego maila.

„Plan B” skorzysta ze wszystkich metod lokalizacji: włączy WiFi, GPS i dzięki nim postara się ustalić jak najdokładniejszą lokalizację zgubionego lub skradzionego telefonu. Maksymalna dokładność – 6 metrów, pod warunkiem, że telefon będzie włączony, podłączony do Internetu i będzie na zewnątrz lub blisko okien. Czasami to jednak wystarczy, żeby zrozumieć, że zgubiony telefon po prostu został w domu.

Namiary zostają wysłane na konto Gmaila, z którym połączony jest telefon. Rozwiązanie trochę niekorzystne, biorąc pod uwagę fakt, że mejle zaczną przychodzić z częstotliwością paru minut od instalacji aplikacji, co oznacza, że telefon zacznie wibrować i dzwonić. Może to wystraszyć złodzieja, który po prostu wyłączy telefon, przerywając transmisję. [Market]

podobne treści

 • loskamillos

  Za to w Iphonie 4 można zainstalować aplikację find my phone. Posiadając konto na MobileMe można na bieżąco śledzić położenie telefonu, wyczyścić go lub zablokować.

 • Dominik Piwowarczyk

  jest mnóstwo tego typu aplikacji w markecie: SeekDroid, Watch Droid, LostMyPhone itd.

  Niestety większość z nich potrzebuje zrootowanego telefonu by działała poprawnie.

 • Michał Misiek Lebecki

  loskamilos: masz rację ale za drogie pieniądze, dlatego na moim (i zapewne wielu innych) „find my iphone” raczej nigdy się nie pojawi – na razie 1:0 dla androida na tym polu

 • lukis.mally

  Nie zgodzę się Michał, przecież za pomocą konta MobileMe, które zakłada się bez poniesienia kosztów, można zlokalizować swojego iPhone’a 4, wyczyścić go, a także wysłać wiadomość, która się bezpośrednio pojawi na ekranie bez uprzedniego instalowania jakichkolwiek płatnych aplikacji. Radzę się douczyć.

 • Michał Misiek Lebecki

  Jeśli możesz to nic mi nie radź tylko wejdź na http://www.apple.com/mobileme/PRICING – zacytuję: „$99/year” (w iSpocie 299 zł)
  Bardzo tanio, bezpłatnie wręcz.

 • Michał Misiek Lebecki

  (przesadziłem z tym PRICING, musi być http://www.apple.com/mobileme/pricing/ ;)

 • loskamillos

  Michał jeśli nie jesteś pewien to się nie mądrzyj tylko posłuchaj ludzi którzy już tego korzystają.
  Usługa find my phone (tylko to) dla iPhone 4 z systemem wyższym niż 4.2.1 jest DARMOWA!!! Ściągasz aplikację z appstore i konfigurujesz ją wg instrukcji. Używam tego zarówno ja jak i kilku moich znajomych i nie zapłaciłem ani centa więc wiem co mówię.

 • loskamillos

  Także iOS wygrywa z Androidem pod tym względem.

 • Michał Misiek Lebecki

  Nie ma sensu z Tobą dyskutować ale na koniec tylko Ci uświadomię że iOS działa nie tylko na iPhonie 4 więc zrozum że nie każdy patrzy na niego pod kątem trzech najnowszych urządzeń które obsługuje.

 • loskamillos

  Załamujesz mnie. Człowieku czy Ty czytasz ze zrozumieniem czy robisz sobie jaja? Przecież wyraźnie powiedziałem, że za darmo jest tylko dla 4.

 • loskamillos

  Miałem wszystkie generacje iPhone jakie były więc zasmucę Cię ale nie musisz mi niczego uświadamiać.

 • Michał Misiek Lebecki

  woooooooow! niesamowite!

 • loskamillos

  No tak. Więc mamy kolejnego trolla.
  Żal mi Ciebie leszczu. Do rzeczowej dyskusji to niestety się nie nadajesz.
  Tyle w temacie.

 • lukis.maly

  Udowodniono mu, że się myli i już wielka obraza majestatu, zamiast podyskutować jak dorośli inteligentni ludzie, to wypisuje teraz głupoty bo nie może się pogodzić z tym, że się MYLIŁ.
  Ciekawe dlaczego po wejściu na witrynę mobileme.com i zalogowaniu się, mój telefon jest od razu namierzany, skoro nie ściągałem żadnej płatnej aplikacji, prawda?

 • deledao

  Ja znam jeszcze inne narzędzie, które bodaj działa też na Symbianie i W7M – chodzi o F-Secure Anti-Theft. Za całkowitą darmoszkę można je ściągnąć ze strony F-Secure.

 • m.bebas94

  ja pierdol* co za typ.
  „misiu” doucz się lepiej,
  albo najlepiej nie odzywaj się jak nie jesteś w temacie