newstablety

Pixec C: odpowiedź Google na tablety Surface?

Gwiazdami dzisiejszej konferencji Google były z pewnością nowe smartphone’y z serii Nexus, ale Google nie poprzestało na nich. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Mountain View zaprezentowało także tablet Pixel C.

Choć część informacji o tym urządzeniu wyciekła jeszcze przed konferencją, nie sprawiło to, że tablet ten stał się mniej interesujący. W pewnym sensie można powiedzieć, że Pixel C (od Convertible, nie od USB typ C, w który został wyposażony) przypomina tablety z serii Surface. Zwłaszcza w tym, że oba urządzenia są swego rodzaju hybrydami pomiędzy tabletem a notebookiem.

Sercem tabletu jest procesor Nvidia Tegra X1, czyli obecnie najbardziej wydajny mobilny chip na rynku. Działa on we współpracy z 3GB pamięci RAM oraz 256-rdzeniowym układem graficznym Maxwell. Całość działa pod kontrolą Androida 6.0.

Ważnym elementem tabletu jest klawiatura, która komunikuje się z nim za pomocą Bluetootha. Urządzenie przyczepiane jest do niego przy pomocy magnesów, a cała konstrukcja wydaje się być bardzo stabilna. Do tego stopnia, że podczas prezentacji Sundar Pichai chwycił całość właśnie za klawiaturę i utrzymał do góry nogami. Kiedy nie jest używana, ładowana indukcyjnie przez tablet klawiatura może służyć za etui.

Przekątna ekranu Pixel C wynosi 10,2 cala, a to sprawia, że wspomniana wyżej klawiatura nie może być pełnowymiarowa. Google podkreśla jednak, że bardzo zależało im na zachowaniu pełnej jej funkcjonalności, dlatego zmniejszono niektóre klawisze, a te najrzadziej używane przeniesiono na ekran dotykowy. Mountain View twierdzi, że dzięki tym zabiegom komfort pracy ma być porównywalny do tego, co można osiągnąć z 13 calowym laptopem.

W USA tablet ten ma wejść do sprzedaży jeszcze przed świętami. Pixel C kosztować będzie 499 dolarów za model wyposażony w 32 GB pamięci wewnętrznej i 649 dolarów za model 64 GB. Za klawiaturę trzeba będzie zapłacić dodatkowo 149 dolarów. Na razie nie wiadomo czy i kiedy hybrydowy tablet pojawi się też w innych krajach.

podobne treści