internetnews

Pivot udowadnia, że Microsoft jest wciąż na topie

Microsoft zaprezentował oprogramowanie Pivot, służące do „przeglądania i katalogowania olbrzymiej liczby zdjęć i danych online”. Pivot umożliwia oglądanie tych zbiorów w wielkim powiększeniu lub przybliżeniu, a także dostrzeganie połączeń między nimi. Robi wrażenie.

Pivot pozwala na tworzenie baz danych z zasobów internetowych i prezentowanie ich za pomocą obrazu. Innymi słowy, można za jego pomocą zobaczyć konstelacje danych. Wygląd tych zbiorów nie zmienia się, niezależnie od rodzaju opracowanych danych. Dzięki temu, można podróżować po zbiorach danych jak po mapie galaktyki, przybliżać i oddalać widok, filtrować dane i ustalać połączenia między nimi.

Zbiory tworzy się za pomocą języka XML i opracowuje za pomocą Seadragon – technologii graficznego opracowania danych, pozwalajacej na surfowanie po olbrzymich zbiorach w czasie rzeczywistym. Po Windows Phone 7, Pivot to kolejny dowód, że dział rozwoju Microsoftu nie próżnuje. Możecie sami się przekonać, ściągając Pivota na Wasz PC. Miłego żeglowania! [Microsoft Pivot]

podobne treści