gadżetysport

PIQ prezentuje „inteligentne” narty

Co prawda sezon narciarski będzie się już niebawem kończył, ale sezon na tzw. „inteligentne” gadżety trwa w pełni. W jego szczycie firma PIQ, która ma na swoim koncie już między innymi zaawansowany monitor monitora PIQ Robot, pokazała właśnie prototyp „inteligentnych” nart.

Nie sprawią one co prawda, że użytkownik automatycznie będzie jeździł lepiej, ale pozwolą w dużo prostszy sposób monitorować postępy. Wykonane we współpracy z firmą Rossignol narty, są modyfikacją istniejących nart Hero Masters. Od zwykłego sprzętu różnią się tym, że zainstalowano w nich odpowiednie czujniki, dzięki czemu, po połączeniu ich ze smartphonem, użytkownik ma dostęp do danych dotyczących prędkości, przebytego dystansu, kątów skręcania czy przeciążeń.

Na podobnej zasadzie działa też drugi prototyp zaprezentowany przez PIQ. Jest nim deska do kiteboardingu, stworzona we współpracy z firmą North. W tym przypadku deska wyposażona jest we własny wyświetlacz, ale zestaw czujników, w który wyposażona jest deska, jest podobny do tego, który zamontowano w „inteligentnych nartach”. Może więc ona mierzyć prędkość jazdy czy wysokość skoku.

Ani PIQ, ani Rossignol, ani North nie wypowiedziały się na razie w sprawie tego kiedy sprzęt trafi do sprzedaży, ani ile będzie on kosztować. Ale biorąc pod uwagę, że zwykłe narty Rossignol Hero Master kosztują ponad 4 tysiące złotych, a deska Jaime produkcji North jest niewiele tańsza, można spodziewać się, że ich „inteligentne” wersje nie będą należały do najtańszych.

podobne treści