internetportale społecznościowe

Pinterest w służbie sprawiedliwości

Ściganie przestępców za pomocą portali społecznościowych? Nie jest to aż tak abstrakcyjny pomysł jakby się wydawało.

Policja w Pottstown, małym miasteczku w Pensylwanii postanowiła w ten sposób poszukiwać podejrzanych.

„Statystyki zatrzymań na podstawie naszych nakazów aresztowania wzrosły o 57 procent,” twierdzi kapitan miejscowej policji. „Jesteśmy ‚na tak’ ponieważ dla policji jest bardzo budujące, kiedy ludzie nam pomagają.”

Pomysł wykorzystania portalu Pinterest zrodził się w głowie miejscowego dziennikarza, który, na tym popularnym portalu, zaczął publikować zdjęcia poszukiwanych przez lokalną policję przestępców. Pomysł został szybko przyjęty przez policję, która zaczęła otrzymywać telefony od osób, które rozpoznały widzianych wcześniej na portali społecznościowym przestępców.

Ale Pinterest nie przydaje się tylko w przypadku poszukiwań sprawców drobnych kradzieży czy włamań. Policja w stolicy stanu – Filadelfii – po doniesieniach medialnych na temat socialmediowej działalności policji w Pottstown, również postanowiła wykorzystać portal Pinterest do swoich potrzeb.

Takie wykorzystanie Pinterestu jest nowym zjawiskiem ale ma szanse się przyjąć. W końcu portal ma ogromną liczbę użytkowników, posiada wersję mobilną i desktopową i skupia się na dzieleniu zdjęciami nawet bardziej niż Instagram.

[NPR via The Next Web]

podobne treści