news

Piłka nożna niesie światłość

Przy okazji Wielkiego Święta Piłki Nożnej uświadamiamy sobie, że piłka nożna niesie za sobą wolność, równość, braterstwo, a teraz także prąd, przy którym może nie rozegramy meczu, ale przynajmniej ze łzą w oku poczytamy wspomnienia o Orłach Górskiego. Poznajcie sOccet 2.0. Kopanie tej piłki przez dziesięć minut da nam 3 godziny światła.

Oczywiście światła z diody LED. Ale to nie jedyne urządzenie, które można zasilić piłką. Jest wyposażona w standardowe gniazdo zasilacza, co pozwala podłączyć do niej praktycznie każde urządzenie elektroniczne. Twórcy sOccet twierdzą, że można nią grać tak, jak zwyczajną piłką do „nogi”. Podczas kopania wytwarza ona prąd dzięki mechanizmowi opierającemu się na indukcji magnetycznej.

Obecnie twórcy promują piłkę na Mistrzostwach Świata. Wciąż szukają producenta dla swojego wynalazku. Chcą go jednak rozprowadzać głównie w krajach rozwijających się, dzięki czemu prąd miałby trafić pod każdy dach i każdą strzechę. Footballowi się udało, więc czemu by nie? [Kyle VanHemert/giz, sOccket, TakePart, Inhabitots]

podobne treści

  • kevin94

    Jestem za.