film

Wreszcie zaczynasz widzieć. Pierwszy zwiastun serialu Constantine

Stacja NBC opublikowała pierwszy oficjalny zwiastun nadchodzącego jesienią serialu z  Mattem Ryanem w roli tytułowej. Klip zapowiadający nowe spojrzenie na postać z komiksów Hellblazer i Constantine do zobaczenia poniżej:

 

Adaptacja komiksu trafiła do NBC, a scenariusz do pilota dostarczyli David S. Goyer (Batman – Początek,Człowiek ze stali) we współpracy z Danielem Cerone (Mentalista).

Postać Johna Constantine’a pierwszy raz pojawiła się w sadze potworze z bagien w 1985 roku. Stworzona przez Alana Moore’a,Steve’a Bissette’a oraz Johna Totlebena postać jest głównym bohaterem komiksów Hellblazer i Constantine. John Constantine todetektyw zajmujący się egzorcyzmami, łapaniem demonów, zdejmowaniu klątw i innymi nadnaturalnymi zjawiskami,  mieszkający w Londynie. Znany jest ze swojego cynizmu oraz palenia jednego papierosa za drugim. Postać została przeniesiona na duży ekran w 2005 roku w filmie Constantine, gdzie głównego bohatera zagrał Keanu Reeves. Komiks otrzymał wiele wyróżnień, w tym trzecie miejsce w liście Empire Magazine dla najlepszych postaci komiksowych wszech czasów. Dwukrotnie otrzymał też nagrodę Eagle dla najlepszej postaci drugoplanowej w roku 1986 i 1987.

Mroczny bohater pojawił się na komputerach w 2005 roku w grze THQ pod tytułem Constantine. Postać Johna Constantine’a będzie także jedną z głównych ról w nadchodzącym filmie Guillermo del ToroJustice League Dark, nad którego scenariuszem trwają aktualnie prace.

podobne treści