film

Pierwszy zwiastun Jack Ryan: Teoria chaosu

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun do nowego thrillera akcji, Jack Ryan: Teoria chaosu. Trailer debiutuje dzień po tym, jak twórca postaci, jednej z najbardziej rozpoznawalnych w świecie powieści sensacyjnej, Tom Clancy, zmarł w wieku 66 lat.

Film nie będzie jednak, jak w przypadku pozostałych filmów o tej postaci (Polowanie na Czerwony Październik, Czas patriotów, Stan zagrożenia i Suma wszystkich strachów) adaptacją którejś konkretnej powieści, jest z nimi również niepowiązany. Scenariusz został stworzony przez Hosseina Aminiego (Drive, Królewna Śnieżka i Łowca), a reżyserem jest Kenneth Branagh (Thor, Listening).

Jack Ryan (Chris Pine), młody analityk CIA odkrywa rosyjski spisek, by zniszczyć strukturę ekonomiczną Stanów Zjednoczonych. Postanawia temu zaradzić.

Obok gwiazdy serii Star Trek, w filmie zagrają również Keira Knightley (wszystkie części Piratów z Karaibów), Kevin Costner (Wodny Świat, Tańczący z wilkami), reżyser filmu, Kenneth Branagh (Shackleton, Ostatnie rozwiązanie), Colm Feore (Kroniki Riddicka, Thor), Lee Asquith-Coe (Wróg numer jeden, Mercenaries), Nonso Anozie (Conan Barbarzyńca, serial Gra o tron) i Gemma Chan (Test, serial Sherlock). Premiera nowego filmu o przygodach Jacka Ryana odbędzie się w Polsce 21 lutego 2014 roku, czyli prawie dwa miesiące po premierze światowej.

podobne treści