news

Pierwszy telewizor na systemie Android

Trudno nie zastanawiać się po co komu telewizor działający na systemie Android. Ale skoro stworzyła go szwedzka firma o nazwie „People of Lava” („ludzie lawy”), to musi być to coś niesamowitego, prawda? A przynajmniej zabawnego.

Okazuje się, że jest urządzenie i niesamowite, i śmieszne, jak niemal wszystko, co wymyślili Skandynawowie. Pierwszy telewizor działający na Androidzie będzie miał ekran 42” z podświetleniem LED, obsługujący standard full-HD. Na razie jest w fazie beta-testów, ale na rynek ma trafić jesienią. A za nim do sklepów powędrują również warianty 47” i 55”.

Telewizor ma być wyposażony w aplikacje do obsługi Facebooka,YouTube, Map Google i Twittera, oraz przeglądarkę internetową i klienta poczty. Do tego udostępni ściąganie aplikacji ze stron Lava App Store. Czyli taki telewizor może mieć niezły potencjał.

Pytanie tylko ilu spośród tych aplikacji naprawdę będziemy używać? Tej do obsługi YouTube – z pewnością. Do przeglądania prognozy pogody – zdecydowanie. Ale wyobrażacie sobie pisanie maili czy tekstów na Twittera w telewizorze? Jak słusznie zauważył Charlie Sorrel z magazynu Wired, gdy trzeba użyć klawiatury, łatwiej sięgnąć po laptopa czy choćby telefon.

Oczywiście, internet w telewizorze to przyszłość. Ale czy to oznacza, że należy zamienić odbiornik w komputer? Chyba jednak nie tędy droga.

[People of Lava, Wired]

podobne treści

  • iphone3gs

    Bardzo dobre rozwiązanie dla firm działających w sektorze turystycznym tj. hoteli, biur podróży, info-punktów, itd. – widzę duży potencjał dla rozwoju rynku tego typu produktów