newssmartfonyWiadomość główna

Pierwszy smartfon LG z elastycznym ekranem OLED w drodze?

Koreańczycy idą na całość! Według doniesień znanego, amerykańskiego dziennika Wall Street Journal, LG pracuje nad przygotowaniem pierwszego, pełnoprawnego smartfona z elastycznym ekranem OLED, który ukaże się na rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Według relacji Journal – osobą, której zawdzięczamy te rewelacje jest wiceprezes działu urządzeń mobilnych LG, Yoon Bu-hyun, który stwierdził w rozmowie z przedstawicielami mediów, że pierwszy smartfon z giętkim ekranem OLED firmy ukaże się na rynku w czwartym kwartale tego roku. Produkcją ekranu zajmie się ponoć oddział LG Display.

Niestety – póki co nie wiadomo nic na temat szczegółów dotyczących rzeczywistej giętkości nowego urządzenia Koreańczyków. Dość rozsądnym wydaje mi się przypuszczenie, iż będzie ona porównywalna do elastyczności prototypowych ekranów Samsunga, które ten zaprezentował światu w trakcie tegorocznych targów CES. Zaokrąglone krawędzie z paskami notyfikacji czy menu to chyba wszystko czego możemy się w tym momencie spodziewać.

Tak czy siak– nowe cacko LG raczej nie będzie zwijać się w rolkę.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści