news

Pierwszy raz z iPadem (update)

Na pewno wiecie, jakie to jest fajne uczucie, kiedy wyjmuje się nowy sprzęt z pudełka. Ten dreszczyk emocji, kiedy nie do końca wiadomo, co i jak kliknąć i ustawić. Pamiętajcie o tym wątku, kiedy wreszcie iPad trafi do Waszych rąk.  
Krok pierwszy

Wyjmij iPada z opakowania i po włączeniu zobaczysz znajome okno iTunes. 

How To: Set Up Your iPad

Jeżeli go nie zobaczysz, nie panikuj. Pewnie po prostu nie masz najnowszej wersji iTunes (9.1). Musisz ją ściągnąć, żeby kontynuować instalację.

Kliknij „continue”, zatwierdź licencję i zaloguj się na swoje konto iTunes, albo załóż nowe, jeśli go nie masz. System może powiadomić cię, że twój iPad już został zsynchronizowany z komputerem. 

How To: Set Up Your iPad

Nie przejmuj się. Wybierz „Set up as a new iPad” i kontynuuj.

Teraz pora na parę decyzji. Bardzo szybko przekonasz się, że miejsce na dysku zapełnia się o wiele szybciej niż by się wydawało. Aplikacje na iPada są znacznie większe niż te na iPhone’a. 

Najlepiej zaoszczędzić miejsce na niepotrzebnych mediach. Zamiast automatycznie synchronizować iPada, zrób to ręcznie i wybierz, które pliki chcesz mieć (bo cały sezon jakiegoś serialu może zająć ci sporo miejsca). 

Bardzo prawdopodobne, że będzie cię kusiło, żeby wrzucić na iPad wszystkie aplikacje z iPhone’a. To błąd. Kamera i GPS zupełnie się nie przydadzą, więc możesz je śmiało odznaczyć.

How To: Set Up Your iPad

Przebijanie się przez tony aplikacji jest nie lada wyzwaniem, bo na razie nie ma podziału na te dla iPhone’a i iPada. 
Na pewno taki podział się pojawi w przyszłości, ale póki co nie jest łatwo. Tak, jak pisaliśmy, najlepiej zsynchronizować video i muzykę ręcznie. Wygodne jest zwykłe przeciąganie. 

How To: Set Up Your iPad

Jeśli masz już na iPadzie swoje ulubione piosenki, video i aplikację, czas na dalsze ustawienia. 
How To: Set Up Your iPad

Wejdź w Settings i wybierz odpowiednią sieć Wi-Fi. W zakładce Mail, Contacts and Calendars skonfiguruj konto e-mail. iPad ma kilka bardzo fajnych ustawień. Można na przykład zaznaczyć, żeby mieć podgląd pierwszych pięciu linijek maili, a nie standardowo dwóch.

How To: Set Up Your iPad

iPad może działać jak fantastyczna ramka cyfrowa. Tryb przeglądania zdjęć (przenikanie zdjęć, tryb origami, zoomowanie na twarz, itd) można ustawić w Settings>Picture Frame. 

#!#photo2#!#

W sekcji Brightness & Wallpaper można ustawić wybraną tapetę jako Lock Screen (obrazek przy odblokowywaniu), Home Screen (tapetę główną) albo jako obie.

#!#photo3#!#

Liczba aplikacji na iPad przyprawia o zawrót głowy. Nasze ulubione opisujemy tutaj

#!#photo4#!#

Już po chwili z iPadem chce się na nim jak najszybciej obejrzeć jakieś video. Tutaj prezentujemy najlepsze możliwości.

#!#photo5#!#

podobne treści

  • janwysocki

    Wszędzie ten iPad. To już jest nudne, a zwłaszcza ten artykuł – rozpakowywanie, podłączanie, pierwsze pacnięcie w ekran… Boże!

  • Anonim

    a mnie na przyklad to interesuje, przeciez nie musisz czytac wszystkich wiadomosci. Obejrzyj sobei tapete ze Scarlett czy cos :) Zartuje, zartuje, nie obrazaj sie… Mnie ten post rozczulil, bo wyobrazam sobie siebie, jak otwieram opakowanie z drzeniem serca, podlaczam sie z iPadem… nie dziala mi itunes, nie wiem co robic przez chwile… potem uspokojenie: ach, niwa wersja! itd itp… ale ja jestem wstretna gadzeciara :)