news

Pierwszy park elektronicznej rozrywki

​Bardzo często Azjaci znajdują zastosowania dla najnowszych technologii, które w innych miejscach świata nie miałyby prawa się pojawić. Nie inaczej jest tym razem – południowokoreańska firma d’strict postanowiła otworzyć pierwszy na świecie park elektronicznej rozrywki.


Na powierzchni prawie 1000 m2 rozlokowano 65 różnych atrakcji, wśród których jest klika naprawdę dużych interaktywnych wyświetlaczy i instalacji. Odwiedzający otrzymują bransoletki RFID, dzięki czemu ekrany są w stanie ich zidentyfikować, podczas gdy sensory Kinecta wykrywają ich twarze oraz ruchy. Wiele atrakcji zakłada stworzenie przez gości swojego wirtualnego awatara, interakcję z nim i wspólne rozpoczęcie „wirtualnej przygody” przedstawianej za pomocą obrazu 3D, hologramów czy innych przykładów augmented reality. 

W koreańskim parku rozrywki nie zabrakło także interaktywnego kina 3D, w którym ekran otacza widownię dookoła czy wirtualnej sceny na zmagania awatarów odwiedzających. Live Park 4D World Tour bije w Korei rekordy popularności, dlatego d’strict planuje śmiały rozwój i otwarcie podobnych placówek w Chinach i Singapurze. 

Poniżej wideo z przykładowymi atrakcjami. Myślicie, że przyjęłyby się u nas?


podobne treści