Wiadomości promowanewynalazki

Pierwszy na świecie bankomat z Bitcoinami stanie w Kanadzie

Wirtualna waluta coraz śmielej wkracza w świat realny. Po tym, jak jakiś czas temu zdecydowano się otworzyć bank prowadzący rachunki w Bitcoinach, czas na bankomaty z Bitcoinami. Pierwsze tego typu urządzenie stanie w Kanadzie już w najbliższym tygodniu.

Choć właściwie nie jest to bankomat, ponieważ trudno wypłacić wirtualną walutę. Za pomocą tej maszyny będzie można natomiast wymienić fizyczne dolary kanadyjskie na Bitcoiny i na odwrót. W tym drugim przypadku pieniądze wypłacane będą właśnie w kanadyjskich dolarach.

Nie jest to pierwsze urządzenie tego typu, podobne pojawiały się już wcześniej. Jednak do tej pory zobaczyć można było je jedynie na różnego rodzaju konferencjach branżowych. Tym razem po raz pierwszy automat taki stanie w ogólnodostępnym miejscu. Konkretnie w centrum Vancouver.

Automat został zaprojektowany przez amerykańską firmę Robocoin. Ponieważ musi on spełniać wymagania przewidziane przez kanadyjskie prawo, dzienny limit transakcji, jakie za jego pomocą może przeprowadzić jedna osoba, wynosi 3 tysiące kanadyjskich dolarów. Poszczególne osoby identyfikowane będą za pomocą odcisków dłoni. Bitcoiniacs, założona przez trzech entuzjastów Bitcoinów firma odpowiedzialna za inicjatywę postawienia tego nietypowego bankomatu w Vancouver, kupiła już w sumie pięć takich maszyn. Pozostałe mają zostać zainstalowane w najbliższym czasie w innych kanadyjskich miastach.

podobne treści