news

Pierwszy dwurdzeniowy telefon, z Androidem i kamerą 1080p

Zdjęcia nowego telefonu, LG Star (wstępna nazwa), wyciekły do Internetu. Według nieoficjalnych informacji, monstrum wyposażone w układ graficzny Tegra 2 będzie w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p, które można obejrzeć na dużym, 4-calowym wyświetlaczu. Na dodatek LG dorzuca aparat 8 MP i dodatkową kamerę z przodu urządzenia (może będzie służyć do wideorozmów?).

Ciekawe, jaki będzie czas pracy na baterii tego telefonu i czy rozgrzane dwa rdzenie nie poparzą potencjalnego użytkownika. Dowiemy się 5 stycznia na targach CES w Las Vegas. [Engadget, Komórkomania]

podobne treści

 • Anonim

  Robię się cholernie zazdrosny o specyfikacje jakie ma te LG :( Tegra 2
  Mając Galaxy S czuję się przy nim jak stary mercedes do nowego porsche :P

 • a

  wielkie G wykozystasz jak nie bedzie aplikacji pod ta Tegra

  obejzysz pare bajerkow i tyle

  co do dwoch rdzeni – to juz nie sie nie znam – ale bym sie smial jakby to by bylo jak z tymi grami na PC co do teraz ledwo wykozystuja 4 i wiecej rdzeni (licza sie GHz pojedynczego rdzenia)

 • vithren

  Tegra2 to SoC, nie sam układ graficzny; są tam dwa rdzenie ARM A9(bez jednostek NEON, kochana NVIDIA), shadery CUDA etc.
  @a
  Tegra2 to zwykły SoC ARM, o tyle tylko wyjątkowy że nie ma NEONu(ponieważ NVIDIA ma parcie na CUDA). Sam się zastanawiam jak to będzie bez rekompilacji jednak wątpie by były większe problemy.
  A GHz to nie najważniejsza sprawa w procesorze. Są różne architektury. : )

  @bushomaniak
  pomyśl sobie a A15 ^^