news

Pierwsze zdjęcia telefonu z projektu Pink

Oto pierwsze zdjęcia telefonów Pink, tajnego projektu Microsoftu. Nie przedstawiają telefonu Turtle, który ma wejść niedługo do sprzedaży w sieci Verizon, ale większy model Pure. To nie wygląda na telefon z Windows Phone 7. Więc co to jest?

Nasze źródło potwierdza, że Pure również ma wejść do oferty Verizon, lecz nie znana jest jeszcze data premiery (choć można przypuszczać, że nie będzie ona odległa od premiery Turtle, którego spodziewamy się pod koniec kwietnia). Tak czy inaczej, to ustrojstwo jest… dziwne! Ma interfejs podobny do Windows Phone 7, ale to nie jest Windows Phone 7.

Człowiek, od którego uzyskaliśmy zdjęcia, miał możliwość korzystania z Pure przez kilka sekund. Stwierdził, że oprogramowanie jest intuicyjne, lepsze niż w Androidzie, a ozdobne animacje przypominają te z Windows Phone 7.

Wciąż nie wiadomo jakie aplikacje będą działały na tym telefonie. Zawiera on opcję ściągania aplikacji, ale lista jest na razie pusta. To może oznaczać, że albo telefony Pink będą podłączone w jakiś sposób do serwisu aplikacji Windows Phone 7, co byłoby świetne (ale również bez sensu), albo udostępnią aplikacje tak jak udostępnia je Zune – czyli tylko trochę i od wybranych producentów.

Im więcej się dowiadujemy, tym bardziej jesteśmy przekonani że Pure i Turtle to bezpośredni następcy Sidekicka. Ale co będą miały w środku? I jeśli nie są to telefony Windows Phone 7, to po co w ogóle się pojawiają? Na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać.

podobne treści